U nebankovních půjček je možnost půjčit si i malé obnosy peněz. To je přesně ten případ, kdy je ideální volbou půjčka před výplatou. Kromě toho u těchto půjček lze získané peníze použít na libovolné účely

Jaké výhody nabízí rychlé půjčky do výplaty? Čtěte zde!

Nastala situace, že se váš zaměstnavatel zpozdil s výplatou? Jsou to momenty, které nejsou příliš záviděníhodné, zejména pokud třeba přijdou nenadálé rodinné výdaje a vy nejste schopni vyjít s tím, co máte aktuálně naspořeno. Dostali jste se do situace, ve které nejste vlastní vinou, ale jste to vy, komu to způsobí nepříjemnosti. Jak si v takových situacích pomoci? Je vhodné třeba zvolit půjčku do výplaty? Zkusíme si na tyto otázky odpovědět v našem článku.

Jednoduchost i rychlost

V ideálním případě bychom půjčky nepotřebovali vůbec, ale svět rozhodně ideální není, a tak čas od času může přijít situace, kdy bude půjčení peněz pro nás východiskem. V takovém případě nám může půjčka opravdu pomoci. Pomůže nám totiž vyřešit třeba peníze do výplaty, a pomoci překonat momentální nedostatek finančních prostředků, které kdybychom neměli, způsobilo by nám to nemalé komplikace. Mezi hlavní výhody rychlých půjček do výplaty patří zejména:

  • Vyřízení přes internet
  • Peníze rychle na účtu

V případě rychlých půjček je typické, že je můžete vyřídit prostřednictvím internetu, takže vám postačí počítač nebo mobil. Vyřizování žádostí je navíc velice rychlé, takže peníze máte také rychle na účtu. Některé společnosti nabízející nebankovní půjčky, navíc umožňují také vyplácení hotovosti. To znamená, že si můžete peníze vyzvednout v síti partnerských provozoven a nemusíte vůbec čekat na převedení na účet. Může se jednat o zajímavou volbu, která vám zajistí peníze v podstatě ihned na ruku.

Proč jsou rychlé půjčky stále oblíbené?

Půjčky stále patří mezi oblíbenou možnost, jak lze řešit nastalá nepříznivá finanční situace. Řada lidí přestává mít z půjček takový strach jako v minulosti, protože už nějakou dobu musí být každá úvěrová společnost registrována u ČNB, a tak je zde určitá záruka solidnosti jednotlivých poskytovatelů. Na internetu navíc najdete celou řadu srovnávačů, kde lze skoro každá rychlá půjčka porovnat navzájem s ostatními. Poměrně snadno si tak uděláte představu o výhodnosti konkrétních nabídek. Můžete vedle sebe vidět výši úrokové sazby, RPSN, ale také případné informace o poplatcích a sankcích za nesplácení, což je samozřejmě nedílnou součástí každé půjčky jako ochrana věřitele. Kromě toho rychlé půjčky nabízejí také výhody, jako:

  • Možnost půjčit i pár tisíc
  • Peníze lze použít na cokoliv

Pokud si jdete pro půjčku do banky, zpravidla tak činíte v případě požadavku na větší finanční obnos. Také je s tím spojeno větší papírování, případně je nutno mít ručitele či ručit majetkem apod. Pokud si však chcete půjčit jenom několik tisíc korun, je to poměrně zbytečná anabáze. A právě u nebankovních půjček je možnost půjčit si i malé obnosy peněz. To je přesně ten případ, kdy je ideální volbou půjčka před výplatou. Kromě toho u těchto půjček lze získané peníze použít na libovolné účely. Je to proto, že se jedná o půjčky bezúčelové, kde nikdo nezkoumá, na co si půjčujete peníze.

Nebankovní i bankovní

Jestliže se vám doma třeba například rozbil nutný spotřebič, například pračka, přičemž vy máte malé děti, určitě nemusíte a ani nechcete nikomu v bance vysvětlovat, že si chcete půjčit peníze na pračku. Do segmentu rychlých půjček dnes už promlouvají ale také banky, které to často nabízejí jako doplňkovou službu k vedení vašeho běžného účtu. Můžete tedy se žádostí o rychlou půjčku dnes oslovit i banku, u které máte účet. Tyto nabídky bývají často dostupné hned v internetovém bankovnictví.

Jsou tady vůbec nějaké nevýhody?

Každá nabídka samozřejmě může mít svá úskalí. Proto je vhodné využívat již zmiňovaných srovnávačů, kde si porovnáte nabídky vedle sebe. Z hlediska výhodnosti konkrétních půjček si všímejte zejména RPSN, tedy ukazatele, který poskytuje obrázek o celkové výhodnosti půjčky.