Půjčku pro lidi s exekucí, v bance nezískáte. Banky nepůjčují lidem se záznamem v registru, v exekuci nebo v insolvenci. Půjčky pro lidi s exekucí, nabízí jen některé nebankovní společnosti, má to ale řadu omezení. Obvykle vám nabídnou jen pár tisíc korun, nebo se to neobejde bez zástavy nemovitosti.

Půjčky pro dlužníky s exekucí v hotovosti, půjčka na vyplacení exekuce bez zástavy

Problémy s exekucí, se týkají nemalé části obyvatel v ČR. Podle dostupných údajů, je v exekuci asi 720 tisíc lidí (kteří mají cca 4,3 miliónu exekucí). Když pomineme notorické neplatiče a sociální případy, pak se do exekuce může poměrně snadno dostat skoro každý. Stačí jedna zapomenutá složenka, a neštěstí je na světě.

Vyřešení exekuce, pak může být velmi často složité. Když vám exekutor zablokuje účet v bance, nebo nechá nařídit exekuci na mzdu, tak jste najednou bez finančních prostředků. V bance vám peníze nepůjčí. A ne každý, se může obrátit o pomoc na někoho v rodině, nebo od přátel.

Půjčky pro lidi s exekucí nebo se záznamem v registru

Obecně platí, že banky lidem s exekucí nepůjčí. Banky mají velmi přísné podmínky. A pokud máte záznam v registru dlužníků (bankovní či nebankovní registr), nebo záznam v registru exekucí, nebo pokud jste dokonce v insolvenci, tak vám v bance nedají ani nějakou malou půjčku.

S možností půjčky pro lidi s exekucí, to pak není ani o moc lepší v nebankovním sektoru. Nebankovní společnosti, sice někdy nabízí půjčky i pro lidi s exekucí, má to ale určitá omezení. Nebankovní půjčky je možné rozdělit na 3 hlavní typy.

Nebankovní půjčky na cokoliv bez omezení

Řada nebankovních finančních společností, nabízí půjčky, které mají podobné podmínky, jako ty od banky. Můžete si od nich půjčit i větší sumu peněz, na cokoliv, ale podmínky jsou skoro stejně přísné, jako ty u banky.

Tyto nebankovní půjčky bez omezení, jsou tak zpravidla dostupné jen těm, kdo mají příjem ze zaměstnání (nebo podnikání), mají čisté registry, a nejsou v exekuci nebo insolvenci.

Rychlé nebankovní půjčky i v hotovosti

Další skupinou jsou tzv. „rychlé půjčky“. Jedná se o nabídky, na půjčení peněz od několika tisíc korun, do maximálně 20 – 30 tisíc korun.

Takovou půjčku, můžete mít vyřízenou během pár minut, jen přes internet, a peníze je možné dostat prakticky ihned (do 5 minut). Buď na účet v bance, nebo si je nechat vyplatit i v hotovosti.

Mezi hlavní nevýhody, které mají tyto rychlé půjčky, ale zcela určitě patří to, že peníze máte zpravidla jen na krátkou dobu (nejčastěji na 30 dní). Za měsíc, pak musíte vracet celou půjčenou částku a k tomu platíte i vysoké poplatky.

Některé tyto rychlé půjčky s vyplacením i v hotovosti, si sice příliš nelámou hlavu s nějakým ověřováním registrů, a někdy jim nevadí ani exekuce. Takže je možné dostat půjčku, i když se zrovna potýkáte s exekutorem.

Rychlá půjčka, ale obvykle není žádným řešením pro lidi s exekucí. Půjčky jsou jen nízké, takže na zaplacení exekuce to nestačí. Nic tím nevyřešíte. A vzhledem k vysokým poplatkům, které se zde platí, je to velké riziko. Rychlá půjčka vaše problémy nevyřeší, jen je může prohloubit.

Nebankovní půjčky na vyplacení/vyřešení exekuce

Speciální skupinou jsou půjčky, které jsou nabízeny přímo na vyřešení exekuce. Některé finanční společnosti nabízí, že vám pomohou se zaplacením exekuce. Mohou se za vás postarat o veškeré jednání s exekutorem. Zaplatí za vás celý dluh (exekuci), a vy jím pak budete splácet příslušnou půjčku i s úroky.

Tato služba (půjčka na vyplacení exekuce), ale rozhodně není dostupná pro každého. Častou podmínkou, je nutnost zástavy nemovitosti (nebo jiného cenného majetku). Nebo jsou nabízeny i půjčky bez zástavy nemovitosti, u nich ale budete potřebovat doložit vysoký příjem nebo mít u půjčky ručitele (s dostatečně vysokým příjmem, nebo opět s nemovitostí).

Půjčky pro lidi s exekucí bez podvodů?

Pokud hledáte půjčku pro lidi s exekucí v hotovosti, nebo půjčku na vyřešení exekuce, ať už se zástavou nemovitosti nebo i bez zástavy, pak je nutná velká obezřetnost.

Mnoho nabídek na internetu, nebo i v tištěných médiích (noviny, časopisy), není příliš seriózních.

Někteří poskytovatelé nebankovních půjček, zneužívají na zoufalou situaci lidí v exekuci. A požadují až nesmyslně vysoké poplatky a úroky.

V jiných případech, jsou půjčky pro lidi v exekuci spojeny s vyloženými podvody. Ty mohou zahrnovat požadavky na zaplacení poplatků předem (a slibované peníze pak nikdy neuvidíte). Nebo požadují zástavu nemovitosti, a pokusí se vás připravit o střechu nad hlavou.

V případě, že sháníte půjčku a máte exekuci, pak je nutné být dvojnásobně opatrný, než při hledání běžné půjčky, na cokoliv jiného.