Pak by vás mohla zajímat bezúročná půjčka s možností odložení splátek až o půl roku.

Bezúročná půjčka zaměstnanci

Plánujete kupovat dům nebo byt? Nebo máte v plánu pustit se do stavby či do rekonstrukce? Pak by vás mohla zajímat bezúročná půjčka s možností odložení splátek až o půl roku. To znamená, že si můžete půjčit peníze bez úroků a začít je splácet až po půl roce. Je to výhodná nabídka, určená především k financování různých výdajů za bydlení. Ale peníze je možné při splnění podmínek využít i jinak. Existují různé možnosti.

Co je to bezúročná půjčka?

U bezúročné půjčky nebo úvěru se neplatí žádný úrok. To znamená, že když si půjčíte nějakou sumu peněz, měli byste pak jednorázově, nebo postupnými splátkami zaplatit stejnou sumu, jako jste si půjčili. Není žádné navýšení ve formě úroků. Takový typ půjčky ale není běžně dostupný. Je asi jasné, že podobným způsobem se v bance nebo i v jiných finančních institucích peníze jen tak nepůjčují. Banky i jiné finanční společnosti mají za cíl především vydělávání peněz. Takže ty půjčky bez úroků jen tak neposkytují.

Jednou z častých forem bezúročné půjčky je osobní půjčka od rodiny, přítel nebo známých. Pro tyto soukromé půjčky bývá často charakteristické, že se jedná o bezúročné půjčky. Přece jen, když půjčujete peníze někomu z rodiny (nebo si naopak půjčujete od někoho z rodiny) tak nebývá moc časté, aby se sepisovala nějaká smlouva nebo stanovovali nějaké úroky.

Bezúročná půjčka pro zaměstnance

Jinou formou, jakou může mít bezúročná půjčka, je půjčka poskytnutá firmou zaměstnanci. To nabízí různé podniky nebo společnosti, jako jeden z benefitů pro své zaměstnance. Často se může jednat právě o banky nebo jiné finanční společnosti, které umožňují svým zaměstnancům získat půjčky nebo i jiné finanční produkty za jiných podmínek než běžní klienti.

Bezúročná půjčka zaměstnanci je poměrně zajímavý firemní benefit. Zaměstnanec si tak může vzít půjčku za velmi výhodných podmínek a použít ji třeba právě k financování nákupu nového bytu nebo domu, nebo třeba na rekonstrukci. A firma má pak jistotu, že si tohoto zaměstnance udrží po delší dobu a že jí hned tak neodejde ke konkurenci. Podobné bezúročné půjčky ale poskytuje jen malá část zaměstnavatelů a rozhodně to není pravidlem.