Zajímáte se o možnosti, které aktuálně nabízí finanční trh, a hledáte, jak získat peníze v hotovosti na ruku?

Půjčka v hotovosti na ruku

Zajímáte se o možnosti, které aktuálně nabízí finanční trh, a hledáte, jak získat peníze v hotovosti na ruku? Z nějakého důvodu nechcete, aby vám případná půjčka nebo úvěr byly vypláceny na účet? Třeba proto, aby se o tom nedozvěděla manželka nebo i z jiného důvodu preferuje možnost vybrat si půjčené peníze v hotovosti a zajímalo by vás, jaké jsou aktuálně možnosti podobných typů finančních úvěrů? Pak se podívejte na to, co můžete očekávat, pokud se rozhodnete požádat o tento typ půjčky

Půjčka v hotovosti ihned na ruku

Tento typ půjčky – tedy půjčka v hotovosti – není zcela typický. Většina finančních institucí totiž preferuje vyplacené finančních prostředků bezhotovostně na nějaký bankovní účet. S tím že klient si pak peníze může velmi snadno vybrat hotovost v bankomatu nebo třeba na přepážce v nějaké pobočce. Pokud není možné vyplatit peníze bezhotovostně, tak zpravidla nabízí většinou už je možnost nechat si finanční prostředky poslat poštovní poukázkou.

Důvodem pro toto chování finančních společností je jednak to, že u větších částek ani není možné peníze vyplatit v hotovosti (platí totiž omezení, že částky nad 350.000 Kč již není možné provádět operace v hotovosti, ale pouze bezhotovostně). Druhým důvodem je pak i to, že pokud ten, kdo půjčuje peníze, je vyplatí bezhotovostně na bankovní účet, pak má jistotu, že daný člověk má účet v nějaké bance, kde byla také ověřena jeho totožnost. Proto půjčka v hotovosti na ruku není zcela typická.

Kde půjčí peníze v hotovosti na ruku?

Přesto ale existují možnosti, jak si půjčit peníze v hotovosti. Sice to není tolik časté, i tak je možné najít hned několik způsobů jak tohoto dosáhnout. Jednou z možností je obrátit se na některou nebankovní společnost (banky půjčky v hotovosti neposkytují vůbec). Je nutné vybrat si takovou, která má pobočku ve vašem městě (nebo v blízkém okolí). Nebo se případně obrátit na nějakou větší nebankovní společnost, jako je třeba Home Credit, který spolupracuje s Českou poštou a je u něj trak možné sjednat půjčku na každé pobočce pošty a tam si rovnou vyzvednou peníze v hotovosti.

Je ale nutné počítat s tím, že půjčka v hotovosti na ruku je i u nebankovních společností zpravidla vyplácena jen do výše 50.000 Kč. Nad tento limit zpravidla i nebankovní společnosti vyžadují převod peněz na bankovní účet. Půjčky v hotovosti jsou také doménou různých forem finančních operací, které jsou spojené se zástavou majetku. Může se jednat o klasické zastavárny, kam donesete svoje zlaté šperky nebo jinou cennost a oni vám oproti zástavě půjčí peníze v hotovosti na ruku. Nebo podobou službu nabízí třeba i některé autobazary, kde vám poskytnou půjčku na auto s tím, že vám finance až do výše sjednané sumy (do limitu 350.000 Kč vyplatí v hotovosti).