Nevíte, kde sehnat peníze? Možností je celá řada.

Kde sehnat peníze

Nevíte, kde sehnat peníze? Možností je celá řada. Můžete si půjčit v bance nebo využít služby nějaké nebankovní finanční společnosti. Můžete o finanční pomoc požádat známé nebo se obrátit o pomoc na členy vaší rodiny. Můžete si najít nějakou brigádu nebo se pustit do podnikání nebo získat jinou formu příjmu, který vylepší vaši finanční situaci. Možností, jak sehnat peníze je mnoho. Záleží jen na tom, kolik peněz a jak rychle potřebujete.

Kde sehnat peníze – půjčky a úvěry

Když máte hluboko do kapsy a před sebou nejrůznější výdaje, pak asi nejpohodlnějším řešením bývá půjčka. Ta vás totiž nenutí vyvinout nějaké zvýšené úsilí. Vyřízení půjčky nebo úvěru zabere zpravidla jen pár desítek minut, u složitějších případů pak maximálně jednotky dní. A peníze pak máte k dispozici a můžete je použít na cokoliv, co právě potřebujete zaplatit. Prostřednictvím půjčky je možné získat částku od pár tisíc korun po desítky nebo stovky tisíc. Záleží na tom, kolik peněz vlastně potřebujete sehnat a jaké jsou vaše úvěrové možnosti (individuální posouzení schopnosti splácet)

Je ale nutné zdůraznit, že půjčka, jako řešení finančních obtíží, není vhodná pro každého. Pro někoho může být půjčka hodně špatný nápad. To se týká především těch, kdo již mají velké dluhy, hrozí jim exekuce nebo jsou obecně předlužení. Brát si v takové situaci další půjčku můžete znamenat jen to, že se vaše problémy ještě zvětší. Když už máte nyní problémy uhradit všechny svoje finanční závazky, pak vám další půjčka opravdu nepomůže (i když existují výjimky). Obecně to vede jen k něčemu, co se nazývá dluhová spirála. Půjčujete si peníze na to, abyste uhradili splátky jiných závazků s něj to jen horší a horší.

Kde sehnat peníze – brigáda, práce, podnikání

Pokud nepotřebujete sehnat peníze akutně a můžete si dovolit nějakou dobu počkat, pak je určitě dobré popřemýšlet nad tím, jak by se mohl zvýšit váš příjem. To je z dlouhodobého pohledu určitě lepší řešení než si jenom půjčovat. Peněz, které si vyděláte nebo získáte z podnikání, si budete více vážit a budete více přemýšlet nad tím, za co je utratíte. Pokud si zvýšíte svůj příjem, bude to násobně lepší než jednorázová půjčka.

I přesto, že v některých regionech v ČR je vysoká nezaměstnanost, ten kdo hledá a nebojí se práce, zpravidla nemá tak veliké obtíže najít alespoň nějaké zaměstnání. Byť to často znamená akceptovat určitou míru nepohodlí nebo obětovat volný čas, který obětujete třeba na dojíždění na větší vzdálenost. Stejně tak jsou k dispozici i různá vedlejší zaměstnání nebo brigády. Některé tyto práce jsou k dispozici i jen online, přes internet. Další možností je vyřídit si živnostenský list (to vás na vstupních poplatcích bude stát jen tisíc korun) a zkusit začít podnikat. Pokud máte nějaké zaměstnání, tak při podnikání jako OSVČ na vedlejší činnost nemusíte platit zálohy na sociální nebo zdravotní pojištění a tak vstupní náklady na zahájení podnikání nejsou nijak vysoké.